Monstera

Jej naturalne środowisko to tropikalne lasy Ameryki Środkowej i Południowej. Zaproś egzotycznego gościa do swojego domu.

Monstera dziurawa w artystycznych donicach
designboom.com

Pielęgnacja

Urocza, zielona roślina z charakterystycznymi dziurawymi liśćmi. Monstera dziurawa nie jest wbrew pozorom bardzo wymagająca w uprawie. Nie potrzebuje wiele światła, ba, światło może działać na nią wręcz szkodliwie. Optymalna temperatura powietrza wynosi od 18°do 24°. Monsterę należy podlewać raz w tygodniu.

Nawożenie

Jest to najbardziej skomplikowany element dbania o roślinę. Monstera ma ogromne zapotrzebowanie na nawóz, jeżeli go nie dostarczymy, jej liście zbledną i ich brzegi zaczną brązowieć. Warto jednak pamiętać, że roślina trzymana w cienistym miejscu, nie potrzebuje tak wiele odżywek.

Monstera w wazonie
gardenista.com

Kilka złotych rad na koniec

Aby Twoja Monstera wyglądała pięknie, raz na dwa miesiące używaj nabłyszczacza do liści. Zapobiegnie on nadmiernemu osiadaniu kurzu, a roślina będzie wyglądać piękniej i zdrowiej. Pamiętaj, że jest to roślina płożąca, więc jeśli chcesz pomóc jej utrzymać pozycję pionową, zastosuj podporę w postaci palika. Jeżeli zauważysz u swojej Monstery korzenie powietrzne (mogą mieć nawet do 100 cm!), nie odcinaj ich, bo Twoja roślina zacznie umierać.

Monstera w środowisku naturalnym
Monstera w środowisku naturalnym / tumblr.com
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s